Přeskočit hlavičku a navigaci.

Dudek Boson- tandem

Technické parametry

Dostupné velikosti 31a 34m
Barevné varianty: Rumba, Mambo, Modern
Min.- Max. rychlost 35- 70 Km/h
Váhové rozpětí velikost 31: 140- 260 Kg
Váhové rozpětí velikost 34: 170- 300 Kg
Opadání 1,4 m/s

Cenové varianty

Velikost 3198373 Kč
Velikost 34100793 Kč

Další podrobnosti

Boson vznikl na základě osvědčené a oceňované konstrukce s názvem Hadron Cabrio. Tvar a obrys jsou podobné, ale mnoho konstrukčních řešení je nových, počínaje délkou šňůr až po kosntrukci volných konců, které byly upraveny na základě zkušeností získaných při používání Hadron Cabrio. Mimo jiné byly vybaveny speed systémem. Volné konce jsou kratší, což má pozitivní vliv na ovladatelnost a průběh vzletu.
Při vzletu se křídlo plynule zvedá a nemá tendenci předstřelovat pilota. Kvalitu vzletu zajišťuje mimo jiné náběžná hrana vyztužená syntetickými jádry (FET - Flexi Edge Technology), která ji zároveň chrání před deformací při vysokorychlostním letu. Při konstrukci jsme použili i další efektivní metody rozložení zatížení vrchlíku, související s nejnovějšími technologiemi šití.

Ve srovnání s Hadron Cabrio vyžaduje Boson menší výkon, což se samozřejmě projevuje i v nižší rychlosti opadání při vypnutém motoru. Boson vyžaduje určitou pozornost při létání v turbulencích, ale zůstává stabilní a bezpečný. Pro komfort ovládání je důležité přesné nastavení délky řídících šňůr vzhledem k výšce závěsného bodu tříkolky - zde může být důležitý každý centimetr. Systém řízení je naše dobře známé a účinné proprietární 2D řízení s řidičkou TCT a přídavnými řidičkami TST pro zrychlený let. Standardně nabízíme možnost výběru jedné ze tří úrovní řidiček a možnost nastavení polohy magnetů zajišťujících madla řízení. Díky těmto vylepšením je ovládání ovládacích prvků intuitivní.

Ještě před svou premiérou vytvořil Boson, pilotovaný Krzysztofem Romickim a navigátorem Wojciechem Strzyżakowskim, světový rekord na vzdálenost letu na uzavřené trati (trojúhelník FAI) v tandemu - 280,41 km.

Boson, stejně jako všechna naše křídla, se vyrábí výhradně v Evropě, v naší polské továrně, díky čemuž jsme schopni řídit jeho komplikovaný výrobní proces od samého začátku až do konce.

https://dudek.eu/produkt/boson/

Rychlý kontakt

Milan Klement, info@paraelement.cz,

+420 602 730 568

 

Copyright 2015
Všechna práva vyhrazena
Created by www.mmiracky.cz